Neviem nastaviť Google Analytics sledovanie konverzií

If you are runnig Joomla 3.x and Virtuemart 3.x please post to this forum your questions or support tickets about One Page Checkout

Neviem nastaviť Google Analytics sledovanie konverzií

Postby parfumylacno » Thu Aug 08, 2019 7:41 pm

Prosím Vás, mohli by ste mi pomôcť s nastavením sledovania konverzií pre Google Analytics?

Takto vyzerajú moje nastavenia:

konverzie1.png
konverzie1.png (45.98 KiB) Viewed 3617 times

konverzie2.png
konverzie2.png (27.98 KiB) Viewed 3617 times


V google analytics som nastavil ciele s podrobnostami ciela : začína sa na: /index.php?option=com_virtuemart&view=opc&controller=opc&task=checkout&nosef=1&lang=sk&lang=sk (toto je url, ktorá sa mi zobrazí ako thank you page po zrealizovaní objednávky)

No bohužiaľ objednávky mi stále nesleduje a neviem ako inak to mám ešte nastaviť. či mám niečo meniť v analytics alebo na stránke

web je https://www.auraknihy.sk

Ďakujem a prajem pekný večer.
Last edited by parfumylacno on Fri Aug 09, 2019 10:54 am, edited 1 time in total.
parfumylacno
 
Posts: 9
Joined: Thu Aug 08, 2019 7:36 pm

Re: Neviem nastaviť Google Analytics sledovanie konverzií

Postby parfumylacno » Fri Aug 09, 2019 10:53 am

Tak nakoniec je to pravdepodobne vyriešené. Najprv som myslel, že to je kvôli nejakým špecifickým nastaveniam RuposTell One Page Checkout, ale potom som to vyskúšal s ďalším webom bez tohto komponentu - a u neho som mal podobný problém, Google analytics mi stále zobrazoval po množstve testovacích objednávok 0 dokončených cieľov.
Všetko som mal nastavené rovnako ako aj na iných weboch, kde mi to funguje, takže som myslel, že je niekde chyba.

No ale pravdepodobne to len google analytics trvalo dlhší čas, kým zaznamenal dané ciele = aspoň dnes už vidím nejaké, takže uvidím či sa to naozaj vyriešilo :) Pevne verím, že áno, lebo inak fakt neviem čo iné by som ešte mohol vyskúšať :)

Ďakujem
parfumylacno
 
Posts: 9
Joined: Thu Aug 08, 2019 7:36 pm


Return to One Page Checkout for Virtuemart 3 on Joomla 3.x

cron